Bilder

 

resultat motionera & må bättre höst 2019

Listan över Vinnare i hösten dragning av motionera och må bättre 2020.

1.       Lina Andersson OFLOI                           presentkort

2.       Peter Wahlström OPINKBU                 presentkort

3.       Karin Svensson OFNR                            presentkort

4.       Kristina Jansson OFLONA                     T-Shert       

5.       Margareta Haglind OFRGDA                 Brandfilt

6.       Robert Holmer OFNRSA                          Powerbank

7.       Eva Jansson OFRGDA                                Reflexväst 

resultatlistor 2020

 resultat från skidmästerskapet 2020

Årets Skidmästerskap genomfördes den 29 januari till -2 februari 2020  i Tänndalen. Nedanfinns länk till Resultatet.

 Längd            Stafett               Snowboard      Aplint    Kombination   Medaljörer

 resultatlistor 2019

resultat från skidmästerskapet 2019

Årets Skidmästerskap genomfördes den 24-26 Januari i idre. Nedanfinns länk till Resultatet.

 Längd Individuellt           Längd Stafett             Slalom        Snowboard

 Kombination                        Differensslalom

resultat saab mästeskap bowling i köping 2019

Bowlingen ägde rum i Köping Fredag 11 januari  2019. Annelie Green blev 1:a damer och Tommy Larsson Lönn  blev 1:a herrar. Urban Eriksson hamnade på 2:a platsen  och Maria Drugge blev 2:a i damklassen   Länk till Resultatlista

resultatlistor 2018

resultat motionera & må bättre höst 2018

Listan över Vinnare i hösten dragning av motionera och må bättre 2018.
Länk till Resultatlista

resultat saab mästeskap bowling i karlskoga 2018

Bowlingen ägde rum i Karlskoga lördag  8 september 2018. Annelie Green blev 1:a damer och Urban Eriksson blev 2:a herrar.  Länk till Resultatlista

resultat motionera & må bättre vår 2018

C"Motionera och må bättre våren 2018

resultat luftvapen 2017

AT Fritid kom 2:a i lag Luftgevär
Länk till Resultatlistor Luftgevär, Luftpistol

resultat at fritid bowling i köping

Bowlingen ägde rum i bowlinghallen O'learys i Köping den 31/1 2018
Länk till Resultatlista

resultat från skidmästerskapet 2018

Thomas Lundin AT Fritid

Thomas Lundin in action
Skidmästerskapet genomfördes i Idre Fjäll, 26-27/1 2018
Nedan följer AT Fritid's "medaljplaceringar", komplett resultatlista kommer senare.

Lina Knutsson 1:a Kombination - Damer Yngre Veteraner
Tommy Ljung 1:a Snowboard - Herrar Seniorer
Lars Rudbratt 2:a Slalom - Herrar Älddre Veteraner
Thomas Lundin 3:a Slalom - Herrar Yngre Veteraner
Malin Ericsson 3:a Slalom - Damer Äldre Veteraner
Lars Rudbratt 3:a Snowboard - Herrar Äldre Veteraner
Lars Rudbratt 3:a Kombination - Herrar Äldre Veteraner
Frida Liljenroth 3:a Läng - Damer Yngre Veteraner

Konplett resultatlista Alpint, Längd, Kombination, Utlottningspriser

Läs gärna reportaget på Saabnet Länk till reportaget

resultatlistor 2017

resultat från saabiaden 2017

2017-10-24
AT Fritid fick 1st 1:a plat, 2st 2:a platser och 6st 3:e platser.
Bangolf - 3:a Jannice Lundgren
Boule - 3:a Rolf Olsson
Bowling - 2:a Annelie Greén
Bowling - 3:a Urban Eriksson
Bowling Lag - 2:a Annelie Greén / Maria Drugge
Orientering - 3:a Anders Göransson
Orientering - 3:a Jannice Lundgren
Terränglöpning - 1:a Daniel Nilsson
Terränglöpning - 3:a Johan Persson
Terränglöpning Lag - 1:a Daniel Nilsson / + 2st från IF Saab Jönköping
Terränglöpning Lag - 2:a Johan Persson / + 2st från Saab Fritid Järfälla
Länk till Resultatlista

resultat saab aktiv mästerskap i golf

2017-10-06
Det blev inga framskjutna placeringar för AT Fritids deltagare i årets mästerskap.
Länk till Resultatlista

resultat åsbymästerskap i golf

2017-09-25
Håkan Dahl segrade i Scratch, A-klass poängbogey och KM AT Fritid.
Sören Arvidsson segrade i B-klass poängbogey.
Länk till Resultatlista

Dragning Må bättre våren 2017

2017-08-30
GRATTIS
till vinnarna i vårens dragning i Motionera och Må Bättre.
Priserna skickas med interposten.
TACK! /Lena Wickström
Länk till Vinstlista

resultat saab aktiv mästerskap, luftpistol / Luftgevär 2016

2017-02-28
Jörgen Ekstedt 1:a i Öppen klass
Magnus Blixt 2:a och Dan Wetter 3:a i Luftgevär
Länk till Resultatlista Luftpistol
Länk till Resultatlista Luftgevär

resultat saab aktiv mästerskap på skidor 2017

2017-02-28
AT Fritid's medaljskörd under mästerskapet
Lina Knutson, Sandra Kohlin, Frida Liljenroth 1:a Slalom - Lagtävling
Lars Rudbratt 1:a Kombination - Herrar Äldre Veteraner
Thomas Lundin 1:a Slalom - Yngre Veteraner
Lars Rudbratt 1:a Slalom - Herrar Äldre Veteraner
Lars Rudbratt 2:a Snowboard - Herrar Äldre Veteraner
Lina Knutsson 2:a Längd - Damer Yngre Veteraner
Lina Knutsson 2:a Kombination - Damer Yngre Veteraner
Magnus Blixt 3:a Slalom - Yngre Veteraner

Resultatlista Längd
Resultatlista Alpint
Resultatlista Kombination

för resultat från föregående år se fliken arkiv/historik